Haladavar-Took - obóz wyrębu drewna

Przeglądano 1398 razy

1. Położenie lokacji:

Cesarstwo Vanthijskie, wschodnia część kraju, na północny-wschód od miasta Iaoden.

Cesarstwo - Puszcza Erevergonska

2. Opis lokacji:

Główny obóz wyrębu drewna w Cesarstwie - "Haladavar-Took" - znajduje się w południowo-zachodniej części Wielkiej Puszczy Erevergońskiej. Trakt łączący obozowisko z miastem Iaoden przebiega przez bezpieczny, mało zalesiony teren. Trasa tego szlaku jest istotna przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo transportu. Liczy się także to, aby droga, którędy dostarcza się cenne kłody lub gotowe wyroby prosto z tartaku była przejezdna, z jak najmniejszą ilością naturalnych przeszkód. "Haladavar-Took" można przyrównać do niewielkiej osady. Wraz z upływem czasu zniknęły prowizoryczne szałasy drwali, a na ich miejsce wybudowano porządne chaty, baraki oraz magazyny. Jest to miejsce tętniące życiem, gdzie nie toleruje się lenistwa. Już od samego rana część drwali wraz z pomocnikami udaje się na wycinkę drzew i późniejsze karczowanie terenu. Zostają usunięte drzewa, pniaki i krzewy wraz z korzeniami. Oczyszcza się grunt w celu pielęgnowania lasu, aby uzyskać drewno i karpinę. Inne grupy osób pracujących w "Haladavar-Took" zajmują się pozyskiwaniem żywicy czy sadzeniem nowych drzew. Osoby pracujące przy wybudowanym tutaj tartaku zajmują się obróbką drewna, wytwarzając potrzebne w budownictwie krokwie, deski czy inne produkty. Część drewna jest poddawana suszeniu, a później sprzedawana do wyrobu łuków. Tylko w tym obozowisku można zobaczyć na własne oczy taką dużą ilość toporów, pił, lin i innych narzędzi. Oprócz drwali pracują tu także stolarze, snycerze oraz łuczarze. W ich pracowniach powstają wyroby wykorzystywane przy realizacji cesarskich zleceń na wyposażenie armii w łuki, włócznie, halabardy, na nowe budynki, rozwój miast czy budowanie statków. Drewno uzyskane w "Haladavar-Took" jest dobrem eksportowym Cesarstwa. Dzięki temu produkcja drewna i towarów z nim związanych stała się silną gałęzią gospodarki tego kraju. Obóz „Haladavar-Took”, jest aktualnie największym miejscem na terenie Cesarstwa, gdzie wycina się drzewa. Obóz drwali zajmuje teraz większą powierzchnię, którą dobrze zagospodarowano. Wybudowano tutaj więcej chat mieszkalnych oraz pracowni. Powstała stolarnia i miejsce, gdzie wytwarzano łuki oraz inne bronie drzewcowe. Jest też nawet coś na miarę niewielkiego rynku, gdzie można zakupić łuki, drewniane zabawki, ozdoby, a nawet trociny. W zamian mieszkający tutaj drwale kupują potrzebne im rzeczy. 


3. Historia lokacji:

W 4352 roku w odległości 176 km na północny wschód od miasta Iaoden założono główny, najważniejszy obóz drwali „Haladavar-Took”, w którym wybudowano chatę zarządcy, baraki dla pracowników, szopę na narzędzia i niewielką gospodę, w której mogli się posilać. Powstało także miejsce do składowania pni drzew oraz stanowiska pracy do piłowania. Praca drwali i ich pomocników trwająca wiele godzin dziennie, gdzie posługują się wyłącznie siekierami i piłami ręcznymi jest bardzo niebezpieczna i ciężka. Warunki, w jakich początkowo bytowali były niezwykle trudne. Obóz był siedliskiem chorób i insektów, gdyż do najbliższego strumienia wody było kilka kilometrów. Takie warunki egzystencji sprawiły, iż powstał stereotyp drwala jako niezwykle silnego, pełnego krzepy mężczyzny. Była to po części prawda, gdyż najsłabsi i niezahartowani szybko rezygnowali z tej pracy. Na szczęście, z czasem warunki w obozie się poprawiły między innymi dzięki wykopaniu studni. Ponieważ nie było tutaj możliwości wycinki przy rzece i spławu powalonych kłód do tartaków, obóz założono w głąb puszczy. Drwale zostali zmuszeni do wynalezienia innych środków transportu. Wykorzystywano zarówno zwierzęta pociągowe, czyli konie i woły do przeciągania ściętych pni wyznaczonymi w lesie szlakami, jak i tzw. rynny zwane ślizgami. Są to wyżłobione w ziemi koryta służące do grawitacyjnego transportu drewna. Aktualnie „Haladavar-Took” należy do władcy Cesarstwa. Na przestrzeni wielu lat żaden ród nie był w jego posiadaniu.

4. Lista NPC, którzy ją zamieszkują:

Miano: Arrvid
Rasa: Człowiek
Wiek: 32
Charakter: Neutralny Dobry
Specjalność: Drwalnictwo
Profesja: Drwal
Zajmowane stanowisko: Zarządca obozu drwali
Opis postaci:
Arrvid jest wysokim, bo liczącym aż 2 metry mężczyzną. Włosy ma koloru kruczoczarnego, a przystojną twarz o zdecydowanych, męskich rysach przyozdabiają wąsy i broda. Ten silny, szeroki w barach człowiek nie brzydzi się pracą i jest jednym z lepszych drwali w tej części kraju, gdzie przyszło mu żyć. Mieszkaniec Iaoden, aktualnie zatrudniony na stanowisko zarządcy obozu drwali, który utworzono na południu Wielkiej Puszczy. Jest odpowiedzialny za wyrąb i dostawę określonej ilości drzew, nadzoruje pracę całego zespołu drwali i pomocników, a także współpracuje z Cesarskim Leśniczym. Jest to człowiek prawy, bezpośredni i oddany swojej pracy. Nieprzekupny.

Miano: Garrha
Rasa: Półorczyca
Wiek: 34
Charakter: Prawdziwie Neutralny
Specjalność: Walka
Profesja: Łowczyni potworów
Zajmowane stanowisko: Łowczyni potworów
Opis postaci:
Garrha narodziła się z związku Orczycy i człowieka. Jej ojcem był żeglarz, który pracował na kupieckim statku płynącym z Marlui do Mekasato. W czasie jednego z abordaży, piratce Orczycy bardzo spodobał się przystojny człeczyna. Zależało jej na tym, by przeżył walkę na statku i stał się jej niewolnikiem. I choć wydaje się to nieprawdopodobne, porwany mężczyzna z czasem pogodził się z losem, a między nim a Orczycą nawiązała się specyficzna więź. Nie miał zamiaru uciekać. Na Wyspie Mew było mu dobrze. Kilkanaście lat później, Garrha - ich córka, w czasie święta ku czci Dragoniasa, zrozumiała, że nie jest taka jak inni Orkowie. Człowiecze "piętno" wisiało nad nią niczym klątwa. Kierowana ciekawością, chęcią poznania kraju pochodzenia ojca, pewnego dnia przedostała się do Cesarstwa. Ta, mając we krwi odziedziczony zew przygody i walki obrała właśnie tę ścieżkę. Mierzy 2 metry, długie czarne włosy zaplata w warkocz, który jest niczym bicz. Niezwykle silna, pewna siebie i doskonale posługująca się toporem, jak i siecią. Stała się doskonałą łowczynią potworów i właśnie dlatego zaproponowano jej posadę w Wielkiej Puszczy Erevergońskiej. Pazerna na złoto zgodziła się. Ma wspomagać pracę tutejszych drwali, likwidując bestie zagrażające ich życiu.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:

Oprócz typowych zwierząt, roślin i grzybów występujących na obszarze leśnym w Wielkiej Puszczy Erevergońskiej w okolicy obozu wyrębu drewna można natrafić na niezwykłe gatunki fauny i flory m.in.:

- Barwniak
- Purpea
- Krętacz Olbrzymi
- Krwawnik Pospolity

- Gluon
- Lemurożarłok
- Ryś Fallathański
- Wilk Fallathański
- Żmij

6. Typ Lokacji:

Lokacja ogtólnodostępna. Należy do Cesarstwa.

7. Autor:

Astenna von Marvill [300]

Wróć do strony głównej