Las Hue`Tlalcuah

Przeglądano 1518 razy

1. Położenie lokacji:

Obrazek

Reptilia, południowy wschód, między Tlaxclot i Portem Tysiąca Myśli

2. Opis lokacji:


Jest to główny ośrodek wyrębu drzew w Reptilii. Najlepszej jakości drewno, którego Nagowie używają do budowania swych domostw, pochodzi właśnie z Hue`Tlalcuah. W środku lasu ciągnie się specyficzna ścieżka, wydeptana przez dziką zwierzynę, jaka tam żyje. Dostrzec ją może tylko wprawiony tropiciel. Nie istnieje oficjalny szlak, jak to ma miejsce w przypadku ssaczych obszarów leśnych. Reptiliańscy drwale kroczą po śladach małp, które z powodu łatwego dostępu do pokarmu obrały sobie obrzeża Tlaxclot lub Portu Tysiąca Myśli za swoje żerowiska.
Hue`Tlalcuah to nie tylko gwarant na dobrej jakości surowiec. Nagijscy kapłani z Kultu Przodków otaczają ów las czcią boską. Nałożyli na niego system rytuałów, które towarzyszą wycinaniu każdego drzewa. Odnoszą się one do cyklu życia, gdzie upadający pień oznacza śmierć, natomiast posadzenie w jego miejscu nowego ziela to narodziny. Między drzewami, przede wszystkim palmami kokosowymi, figowcami, puchowcami i paprociami, stąpa wyżej wspomniany kapłan. Potrząsa świętą grzechotką w kierunku wybranego drzewa. Nim dwaj poplecznicy kapłana - zwykle Jaszczury - przystąpią do ścinania, ten prosi, by “oddało swe życie”. Następnie, już po wykonanej przez nich czynności, zasiewa tam nasiono tego drzewa lub innego. Jeden z warunków, jaki musi być zrealizowany, stanowi tak umiejętne ścięcie, by pień nie wyrządził lasowi zbyt wielu szkód. W roli środka transportu otrzymanego drewna do Tlaxclot służy Xvarr`ghaa, bądź Chajat pere.
Element dopełniający boski charakter Hue`Tlalcuah to niezwykłe kamienne posążki, rozsiane praktycznie po całym lesie. Występują one jedynie tam, nigdzie indziej. Zyskały nawet własną nazwę, Q`ami. Te gady, które od wielu lat odpowiadają za wycinkę drzew i przewóz do stolicy, uważają, iż posążki mogą posiadać wspólną historię z ich dużo większymi odpowiednikami w Grzmiących Klifach. Kapłani jednak każdorazowo ostro ucinają wszelkie spekulacje na ten temat twierdzeniem, jakoby wszystkie rzeźby reprezentowały zmarłych łuskowatych, przodków obecnych drwali.

3. Historia lokacji:


W 4302 roku, gdy Reptilię zaatakowały wojska Nacji, ta część mieszkańców, która nie zdążyła dotrzeć do Cytadeli, szukała schronienia na terenie dżungli. Las Hue`Tlalcuah spełniał wszelkie wymogi, ażeby bezpiecznie zebrali siły i migrowali niezauważenie ku bardziej odległym obszarom. Kiedy Nacja zajęła się atakowaniem innych państw, przebywający w Hue`Tlalcuah łuskowaci postanowili dokładniej go zbadać. Biorąc pod uwagę, iż miał bardzo dobrą lokalizację - między dwoma największymi miastami Reptilii - oraz był praktycznie nieeksploatowany, uczyniono go głównym źródłem dostawy drewna. Nagowie, którzy potrzebowali materiału budowlanego dla swych domostw, wyrażali największe zainteresowanie.
Wybuch wulkanu Maasaara`th w 4365 roku doprowadził do poważnych zniszczeń na obszarze Hue`Tlalcuah. Aktualnie te miejsca, gdzie przymusowo wycięto drzewa, są otoczone szczególną opieką - sprowadza się do nich najznamienitszych reptiliańskich zielarzy, by ci zadbali o rewitalizację lasu. Nie zrezygnowano jednak z dostawy drewna. Wykorzystywane są tu drzewa, które runęły wskutek kataklizmu.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:


- zielarze odpowiedzialni za odnowę lasu;
- nagijscy kapłani z Kultu Przodków;
- drwale, głównie Jaszczury i Nagowie.

5. Lista stworzeń i roślin, jakie można tam napotkać:


Rośliny
- palmy;
- figowce;
- puchowce;
- paprocie;
- Pischa;
- Przypieprznik ognisty.

Zwierzęta
- małpy, małpiatki;
- Chajat pere;
- Kłujec;
- Xvarr`ghaa wykorzystywany do przewozu drewna;
- drobne rajskie ptactwo.

6. Cena: brak


Lokacja nie należy do żadnej postaci gracza. Jest ogólnodostępna.

7. Autorzy:


Natrea Le Calvez [10220]
Darkon [11332]

Wróć do strony głównej