Boak purpurowy

2015-06-28 19:51:08

1. Typ: Narkotyk

2.Opis:
Mikstura sporządzana jest wyłącznie z Boaków Purpurowych. Dojrzałe grzyby zrywa się, następnie suszy przez kilka dni - aż do momentu, w którym skórka nie będzie w dotyku charakterystycznie śliska. Zwykle trwa to do tygodnia, ale w zależności od warunków w jakich się go przechowuje, czas może ulec zmianie. Wówczas kroi się je drobno i gotuje w kozim mleku, do chwili osiągnięcia konsystencji karmelu - czyli przez około pięć do siedmiu godzin, w zależności od stopnia pokrojenia grzyba. Aby osiągnąć co najmniej dwie kwarty wywaru, potrzeba około jednego garnca koziego mleka. Taką miksturę chłodzi się aż do pozyskania jednorodnej, ciągnącej mazi. Uzyskane w ten sposób, swoiste smarowidło miesza z wodą do uzyskania konsystencji maślanki. Podawana jest berserkom przed ruszeniem do bitwy i tylko im - począwszy od małych dawek, stopniowo zwiększa się porcje. Mikstura z Boaka silnie uzależnia, przyśpiesza pracę serca, podnosi poziom adrenaliny oraz wygłusza odczucie bólu. W znacznych, jednorazowych dawkach (powyżej pół litra) nawet uodporniony organizm zaczyna reagować podobnie, jak w przypadku spożycia surowego grzyba.

3. Sposób przechowywania:
Mikstura na czas przygotowania przechowywana jest w otwartym kociołku; jej opary bywają bowiem trudne do zniesienia (przypominają smród rozkładającego się mięsa). Po jej uzyskaniu, w szczelnie zamkniętych, glinianych garnuszkach, z dala od dostępu światła (gęstnieje).

4. Trwałość:
Wywar traci swoje właściwości w przeciągu pół roku od chwili przygotowania. Wystawiony na światło słoneczne - do miesiąca.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Doustnie.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Początkowo wzrost adrenaliny, uodpornienie na bodźce bólowe. Berserk pod wpływem wywaru traci możliwość logicznego myślenia, staje się agresywny, dziki i wydaje się być nie do zamęczenia w walce. Efekty te utrzymują się do trzech godzin.
Przyjmowane regularnie, przez okres co najmniej dwóch lat, tracą swe właściwości, wymuszając na przyzwyczajonym organizmie zwiększanie dawek. Osoby uzależnione od tej mikstury rzadko dożywają dziesięciu lat od rozpoczęcia przyjmowania pierwszych dawek. Zwykle zgon wycieńczonego organizmu następuje w przeciągu pięciu-siedmiu lat.

6.1. Czas, po jakim zaczyna działać:
Kwadrans.

6.2. Antidotum i jego dostępność:
Nie odnaleziono.


Autor: Tishtry [9776]

Wróć do strony głównej