Męczywór

Ostatnia edycja: 2015-06-28 00:05:04

1. Typ: Roślina

2. Opis:
Męczywór jest dziko rosnącą dwuletnią rośliną, z silnie rozgałęzionym, palowym korzeniem. W pierwszym roku wegetacji wytwarza rozetę przyziemnych, ogonkowych liści. W drugim zaś pęd kwiatonośny wysokości do 1,5m.
Duże, skrętoległe liście - do 30cm długości - mają kształt jajowaty lub jajowato - lancelowaty, zwężający się ku górze. Mocno karbowane.
Dolne liście zbiegające po łodydze, górne zaś prawie siedzące. Nerwy tworzą gęstą siateczkę, uwypukloną od spodu liścia. Zależnie od momentu wegetacji rośliny, potrafi ona emanować słabym blaskiem od zielonego po jasnożółty. Kwiaty zwisające z łodyg są również duże, o dzwonkowatym kształcie i żółto - fioletowym odcieniu. Wewnątrz mają czarne plamki z białymi obwódkami. Korona jest w środku pokryta meszkiem. Kwiaty zebrane są na szczycie łodygi w jednostronnie groniasty kwiatostan. Owocem jest torebka zawierająca liczne, bardzo drobne, nasiona.
Początkowo stosowana w paszach, z czasem jednak wzbudziła większą uwagę, gdy karmione nią zwierzęta, szybciej zwiększały swoją populację. Męczyworem, który nie był dla zwierząt szkodliwy, szybko zainteresowali się alchemicy i zielarze, chcący sprawdzić jego wpływ na istoty ludzkie. Roślina ta, znalazła zastosowanie zarówno wśród zwierząt, jak i ludzi - zwiększa chęć do prokreacji i leczy zaburzenia erekcji.

3. Sposób przechowywania:
Kwiaty po zebraniu natychmiast należy ususzyć i zamknąć w szczelnym pojemniku. Nie zaleca się przetrzymywania ich w woreczkach - przy odrobinie wilgoci roślina pleśnieje i wydziela bardzo nieprzyjemny zapach.

4. Trwałość:
Odpowiednio przechowywane, zasuszone i sproszkowane kwiaty, zachowują swoje walory przez 5 miesięcy.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Proszek wchłania się tylko przez śluzówkę.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Proszek z kwiatów: Wzmaga aktywność płciową. W przypadku przedawkowania może doprowadzić do bolesnego i długotrwałego szczytowania.
Spożycie owocu: Powoduje wymioty, zawroty głowy.

Uwagi:
Roślina powoduje skutki uboczne u wszelkiej maści "gadów": Jaszczurów, Haressdrenów, Nagów
Najczęściej po zażyciu, dostają okrutnej czkawki.

Działa pozytywnie na istoty humanoidalne (krasnoludy, elfy, itp.).


6.1 - Czas, po jakim zaczyna działać:
Pierwsze objawy występują zaraz po zażyciu.

6.2 - Antidotum i jego dostępność:
Działanie Męczyworu niwelują wszystkie substancje oczyszczające krew.

Kuśka Ci nie staje? Zażyj Męczyworu!

Autor: Eldirina [12413]

Wróć do strony głównej