Drekare

Ostatnia edycja: 2015-06-21 21:43:48

Tom V Kronik Anielskich "Demony - rodzaje i sposoby unicestwienia"
pióra Atanaela, skryby z Biblioteki Zamku Siedmiu Mieczy w Irimgardzie
Stronica: 76
Gatunek: Drekare
Grupa: III
Nazwa: Drekare

1.Opis wyglądu:


Dorosły samiec Drekare osiąga wzrost od 1,90 do 2,30 metra, samice zaś osiągają około 180 cm. Przedstawiciele obojga płci są do siebie bardzo podobni. Drekare poruszają się na dwóch silnych i umięśnionych nogach, zakończonych dużymi czarnymi racicami. Pomimo sporych rozmiarów są niezwykle szybkie i zwinne.
Ich ciała pokrywa bardzo gruba skóra, dzięki której ciężko jest je zranić. Przybiera ona różnego rodzaju odcienie brązu, od bardzo jasnego na torsie i podbrzuszu, aż do bardzo ciemnego na głowie oraz dolnych kończynach. Niektóre osobniki posiadają owłosienie nad racicami. Charakterystyczna dla tych stworzeń jest duża, płaska głowa, z boków której wyrastają dwa potężne rogi, lekko zakrzywione ku górze. Oczy umiejscowione są dość szeroko. Zwykle ich kolor jest taki sam u wszystkich przedstawicieli gatunku (zielone), jednak zdarzają się wyjątki (brązowe/piwne). Do ataku używają silnych szczęk uzbrojonych w duże i ostre kły, jak również nieproporcjonalnie dużych dłoni, zakończonych ostrymi pazurami. Dodatkowo, potrafią użyć w walce swój niewątpliwy atut, jakim są ich rogi.


2. Występowanie i zwyczaje:


Spotkać je można na całym kontynencie, ale najczęściej skupiają się blisko miejsc przesiąkniętych złą magią - zwykle znanych pod nazwą uroczysk. Uważa się, że ich obecność jest skutkiem nieudanego przywołania z innego wymiaru przez czarnoksiężnika. Ten, który przywołał to stworzenie, nie miał odpowiedniej wiedzy i zdolności, aby móc zapanować nad bestią, która uwolniła się spod jego mocy i zniszczyła wszystko co spotkała na swej drodze. Drekare żyją obecnie w niewielkich grupach, składających się przeważnie od sześciu do ośmiu osobników. Są bardzo groźne i niezwykle agresywne, nawet względem siebie. Często pomiędzy nimi dochodzi do starć i walk o dominację, miejsce w hierarchii. Przywódcą grupy jest zawsze samiec, najstarszy i najagresywniejszy, chociaż czasami to młodsze samce bywają bardziej agresywne. W czasie godów samica zabiega o względy samca, aby ten ją zapłodnił. I najczęściej próbują zachęcić lidera grupy. Z jednej ciąży, która trwa 10 miesięcy rodzi się od 1 do 2 potomków, którym zaraz po urodzeniu zajmuje się samica. Opieka matki trwa przez pierwsze 6 miesięcy, a przez kolejne 6 miesięcy młode wychowywane są przez osobniki męskie. Po roku czasu małe osiągają dorosłość i muszą odejść ze społeczności, w której do tej pory żyły. Po odejściu poszukują innych, którzy tak jak oni chcieliby stworzyć nowe stado. W trakcie tworzenia go samce walczą o przywództwo. Dochodzi wówczas do bardzo krwawych walk. Drekare są mięsożerne. Polują gdzie tylko mogą i bardzo często podchodzą pod siedliska istot żywych, by je atakować. W trakcie polowania i pożywiania się niezwykle groźne.


Zdolności:

Taran - Drekare ma niesamowicie silną głowę, którą atakuje w razie potrzeby. Dodatkowe obrażenia zadają rogi, w które jest wyposażony
Twarda skóra - ciało tych osobników pokrywa niesamowicie mocna i odporna skóra, która je chroni przed wszelkim zranieniem
Szpony - długie, zakrzywione pazury, którymi bestia tnie żywą tkankę jak papier. Nie oporze im się skórznia.

Wady :

Gliniane nogi - mimo swej niezwykłej wytrzymałości, nogi stanowią jego czułe miejsce
Wodowstręt - stworzenia te boją się wody, która wzbudza w nich nie wiadomo czemu paniczny strachAutor: Kam'ael [ID 938]

Wróć do strony głównej