Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

FAQ

Przeglądano 18993 razy

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na najcześciej zadawane pytania, posegregowane w odpowiednich kategoriach. 

 

1. Ogólne

Discord

Pomoc można uzyskać na serwerze KFowym serwerze Discorda. Wystarczy przejść pod adres dc.kf2.pl

Za dołączenie do serwera otrzymać można 1 tydzień konta premium lub 5 PKF. Wystarczy napisać na discordzie do ID 1, Thorana.

2. Mechanika Gry

Podstawy/Interfejs Gry

Czy w grze występują klasy postaci ?

W grze obowiązuje system bezklasowy. Oznacza to, że każda postać może wykonywać wszelkie czynności mechaniczne dostępne w grze (takie jak walka z potworami, produkcja mikstur, produkcja ekwipunku itd.). W grze występują natomiast profesje postaci, które określają czym dana postać się aktualnie zajmuje. Oprócz fabularnych powiązań profesji, daje ona również premię do cech. Aby twoja postać mogła wybrać profesję, musi ona spełnić wymagania posiadania odpowiednich umiejętności i biegłości.

 

Czy w grze można posiadać więcej niż jedno konto ?

Dopuszcza się posiadanie więcej niż jednego konta, na różnym ID. System mechaniki gry jest skonstruowany w taki sposób, że uniemożliwia on grę paroma kontami w celu wzmocnienia jednego, dlatego też posiadanie paru postaci jest w pełni legalne.

 

Gdzie można kupić ekwipunek/mikstury, jak można uleczyć chorobę ? jak uleczyć ranę ?

Ekwipunek można zakupić na dwa sposoby. Pierwszym miejscem są sklepy znajdujące się w lokacjach. Aby się tam dostać, należy kliknąć ikonkę rozdroża, znajdującą się na górze interfejsu gry. Następnie z podręcznegu menu znajdującego się po lewej stronie strony, należy kliknąć link sklepy. W opisie sklepu szukamy poszukiwaną kategorię sprzętu (np:ciężkie hełmy, mukstury uzdrawiające, lekarstwa na choroby), wchodzimy do lokacji i zakupujemy poszukiwany ekwipunek. Aby uleczyć ranę, z podręcznego menu wybieramy kategorię szpitale. Wchodzimy do niej i leczymy dolegliwość na którą cierpi nasza postać.

Drugim sposobem zakupu ekwipunku są stragany graczy, na rynku. Można kupić tam produkty oferowane przez graczy. Są one odpowiednio droższe, ale zapewniają zazwyczaj lepszą jakość niż przedmioty podstawowe. Aby przeglądać stragany, należy kliknąć ikonkę handel, znajdującą się na górze interfejsu gry, następnie kliknąć stragany z przedmiotami. Link znajduje się po lewej stronie. Należy wybrać kategorię sprzętu którego szukamy, a następnie zakupić konkretny ekwipunek.

 

Gdzie można naprawić ekwipunek ?

Aby naprawić ekwipunek należy kliknąć ikonkę ekwipunek, na górze strony (ikonka hełmu). Następnie nad przedmiotami, które postać ma aktualnie założone, znajduje się przycisk napraw ekwipunek. Kliknięcie go naprawi wszystkie elementy założonego ekwipunku za odpowiednią ilość złota.

 

Walka PvE i PvP.

Dlaczego nie działa mi walka?

Przyczyn może być kilka, na pewno musisz posiadać najnowszą wersję swojej przeglądarki. Jeśli korzystasz z routera do łączenia się z siecią i masz zablokowane porty to koniecznym będzie otworzenie portu 8787.

 

Rozwój Postaci

Jak zdobywać Punkty Akcji?

Punkty Akcji (PA) przyrastają co 5 minut same. Dodatkowo możesz skorzystać ze specjalnego budynku (Dom właściciela) we Włościach, gdzie po odpoczynku odzyskasz 100% limitu PA. Dodatkowo możesz otrzymać pakiety PA od swoich znajomych (na dolnym pasku link do listy znajomych), oraz klikając w topki promujące grę (w prawym menu Dodatkowe PA).

 

Czym są, oraz jak rozwijać biegłości ?

Biegłości odwzorowują poziom zaawansowania postaci w danej czynności. Postać uczy się danej biegłości tylko podczas wykonywania czynności związanych z tą kategorią np. aby podbić biegłość Walka Wręcz nie należy używać broni podczas walki. Zwiększanie biegłości wpływa na jakość wykonywanej czynności (np. lepsze przedmioty, lepszy poziom trafienia sztyletem podczas walki). Nie za każdą czynność otrzymasz Biegłość. Dostaniesz ją tylko za czynności +10/-9 od Twoje poziomu (np: Walka z potworem mającym poziom o 10 większy niż poziom postaci). Wykonując czynność o wyższym poziomie niż Twój dostaniesz więcej Biegłości. Wykonując czynności o niższym poziomie dostaniesz mniej Biegłości (aż przy poziomie akcji Twój poziom - 10 nie otrzymasz jej wcale). Biegłość jest obliczana na podstawie doświadczenia więc im więcej go zdobędziesz tym więcej biegłości otrzymasz.

 

Poziomy Mistrzowskie

Poziomy te otrzymuje się po dojściu do 100 poziomu. Określają one postęp w rozwoju postaci jednak nie mają przełożenia na mechanikę.

 

Osoby Funkcyjne

Czym zajmują się i jakie uprawnienia mają administratorzy ?

Administratorzy zajmują się głównie sprawami technicznymi. Wprowadzają nowe elementy gry, poprawiają błędy, dbają o prawidłowe funkcjonowanie gry. Ich uprawnienia są praktycznie nieograniczone. Są najwyższą instancją we wszelkich sprawach które może zgłosić użytkownik. Czas administratorów jest ograniczony. Przed napisaniem do nich, należy najpierw zgłosić się do innych osób pełniących funkcje na grze. Lista Administratorów

 

Czym zajmują się i jakie uprawnienia mają członkowie resortu kontroli ?

Członkowie resortu kontroli nazywani są również Inkwizytorami. Zajmują się oni pilnowaniem porządku i sprawdzają czy gracze przestrzegają regulaminu. Administracja nadała im uprawnienia do karania graczy, mogą oni również zmienić imię na życzenie graczy. Lista RK

 

 

3. Kwestie Fabularne

Poradnik dla MG

Dedukcja - to ciekawe zagadnienie rozwiązujemy w ten sposób, że robimy test na dwie cechy Percepcję (odpowiada za dostrzeganie różnych rzeczy) i Inteligencję (odpowiada za interpretację dostrzeżonych faktów, kojarzenie). Jeśli test będzie udany, oznacza to, iż np. postać mogła wydedukować, iż ktoś jest kowalem wyłącznie przez spojrzenie na jego dłonie (Postać X ma tak tępy wyraz twarzy, ze bez testu można orzec, że jest kowalem, ale to wyjątkowy przypadek).

 

Kreacja Postaci

Jak napisać profil fabularny ?

Aby napisać profil fabularny należy kliknąć opcje konta, a następnie z menu podręcznego, po lewej stronie, wybrać opcję profil fabularny. Należy wpisać tytuł nowej zakładki i kliknąć opcję dodaj nową zakładkę. Aby edytować treść zakładki, należy kliknąć opcję edytuj. Opcja media, pozwala wgrać do zakładki plik mp3, który odtwarzać się będzie po wejściu na nią. Aby posegregować kolejność zakładek należy kliknąć tytuł zakładki i trzymając wciśnięty lewy przycisk myszy, przesunąć ją w górę, lub w dół. Aby wgrać obrazek do zakładki, należy podczas jej edycji, kliknąć w edytorze małą ikonkę zatytuowaną wstaw/edytuj obraz.


Rasy

W jaki sposób otrzymać rasę premiowaną ?

Rasę premiowaną otrzymać można po przejściu procesu rekrutacji. Finałowym etapem rekrutacji, jest wypełnienie testu rekrutacyjnego, który generowany jest automatycznie przez grę. O szczegółach rekrutacji można pocztać w tym regulaminie.

 

Dlaczego rasy premiowane nie są dostępne od razu, przy rejestracji ?

Rasy premiowane to specjalne rasy, które można zdobyć przechodząc test. Są to rasy typowo fabularne, o złożonej osobowości, której odgrywanie nie jest tak proste jak w rasach podstawowych. Aby zachować ich odpowiedni poziom fabularny, są one dostępne dla osób, które dowiodły swojej wiedzy fabularnej świata i umiejętności odgrywania.

 

Osoby Funkcyjne

Czym zajmują się i jakie uprawnienia mają mistrzowie gry ?

Mistrzowie gry, zwani w skrócie MG, kreują fabułę, rozwiązują problemy fabularne, oraz zajmują się wszelkimi podaniami. Mogą oni zmienić rasę i szczep gracza, karzą graczy za przewinienia fabularne podczas sesji, oraz nadzorują proces rekrutacjo do ras premiowanych. Lista MG

 

Czym zajmują się i jakie uprawnienia mają skrybowie ?

Skrybowie są ciałem doradczym w sprawach fabularnych. Pomagają poprawiać błędy w profilu graczy, doradzają wybór avatara, doradzają w jaki sposób wykreować postać aby ta zgodna była z systemem fabularnym gry. Lista Skrybów