[KE] Dawni mieszkańcy Ostwaldu - skutki rytuału.

Przeglądano 543 razy

18 Festyara 4371, Północny Ostwald, Wieża Tilliona

 

I oto rytuał się dopełnił. Wszyscy zebrani w wieży magowie odczuli ogromne zakłócenie Mocy. Jakby z tysięcy gardeł wydobył się krzyk przerażenia, a potem nastała cisza...

Ale nie wszystko poszło tak, jak niektórzy mogli tego oczekiwać. Podobnie, jak nocą zapalają się kolejne gwiazdy, tak w nieżywych kolejno budziła się świadomość. Dusze klątwą splecione z ciałem nie mogły go już opuścić. Większość więc przeżywała narodzenie na nowo. Powoli rozpraszając mgłę trzymającą umysły w niewiedzy. Świat nie był już taki jak wtenczas, gdy "zasnęli" ale nie pojmowali tego jeszcze. Nie rozumiejąc co się stało, ani czym są kurczowo chwytali się ostatnich urywków wspomnień jakie mieli. O rodzinach, o domu, o przyjaciołach czy oddziale do którego należeli. Ci którzy mieli jeszcze oczy rozglądali się wokół niczym odurzeni nie mogąc nadal odróżnić co jest prawdą, a co koszmarem w którym do tej pory trwali.

Trwało to chwilę, po czym pierwsza osoba uderzona nagłą myślą i to myślą dość prymitywną, bowiem dotyczącą kociołka zostawionego nad ogniem, zerwała się nagle i zawróciła w pośpiechu, wydając przy tym z siebie dźwięki, które z każdym krokiem coraz bardziej przypominały słowa. I to słowa o domu, obiedzie i rodzinie. Czego więcej potrzebowała ta zgraja? Jak jedna iskra, gdy padnie na plamę oliwy może wzniecić pożar, tak ta jedna osoba rozpaliła go wśród wszystkich wokół. Każdy miał przecież bliskich, dom, sprawy... życie! Tak przynajmniej myśleli. Wielu z nich wróci do miejsc, które pamiętali ze swojego żywota i nie pozna ich. Część pewnie będzie sprawcą koszmarów wśród członków rodziny którym udało się przetrwać, inni zaś będą zmuszeni na nowo zdefiniować kim w ogóle są i co mają teraz robić. Bowiem, jak świat światem nawet najwięksi wśród Liszy nie zdołali osiągnąć tego, co zrobili Magowie w Ostwaldzie. Świadomi i rozumni nieumarli, jakimi stali się mieszkańcy Ostwaldu i wszystkie ofiary zarazy miały jeszcze przez długi czas spędzać sen z powiek uczonym oraz wszystkim mieszkańcom sąsiadujących ziem.

 

Od dziś gracze mogą tworzyć postacie Nieumarłych ludzi, mieszkańców Ostwaldu. Aktualnie zdolności jak i wszelkie informacje o rasie są jedną wielką niewiadomą.

Powiązane ogłoszenie: Rytuał Oczyszczania