[FG] Jaja Stalaktorów

Przeglądano 394 razy

wiesc2_3

1 Penharia 4365, Cesarstwo Vanthijskie, Podgórze Dwunastu Strażnic.

Świat Fallathanu pełen jest dziwnych roślin oraz zwierząt. Większość z nich swoim mistycyzmem przyciąga głodnych wiedzy badaczy i tych, którzy widzą w nich potencjał, by użyć ich do własnych celów.

Kaprysem losu tak się akurat złożyło, że nag Dhai’Ju Kyoujin usłyszał o niejakich kreaturach zwanymi stalaktorami. Wiedząc, iż stwory te żyją w miejscach ciemnych i wilgotnych, razem ze swoimi dwoma nieodłącznymi towarzyszami – wojowniczym Trynem oraz magiem Moronu – wybrał się na wyprawę badawczą do jaskiń cesarskich gór. Tam spotkał wiedźmę Sheptuchę, która parała się magią śmierci, i która miała pomóc w poszukiwaniu jaj stalaktorów, po które przybył nag.

Już na samym początku drużyna spotkała się z przeciwnościami natury. Najpierw natknęli się na zasypany wlot tunelu, a gdy poradzili sobie z przeszkodą, zalała ich fala strumienia, który swoje źródło miał właśnie w jaskini. Najtrudniejszym jednak momentem był ten, w którym w potyczce ze spotkanymi stalaktorami, zginął jeden z przyjaciół Dhai’Ju – Moronu. I jak nagowie wykazywali się odwagą, duchem walki, tak Sheptucha nie widząc najlepszych rezultatów swoich starań, postanowiła zawrócić. Niestety, szczęście jej nie sprzyjało, umiejętności nie wystarczały i wiedźma zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach – najpewniej porwana przez jakieś stworzenie, które zamieszkiwało czeluście.

Końcem końców, Dhai’Ju oraz Tryn zdobyli trzy jaja stalaktorów i mając w pamięci fakt, iż Moronu ocalił im życie, płacąc za to własnym – ze zdobyczą opuścili pieczarę.

 

Prowadzący: Sarna

Autor wieści: Sarna

Link do sesji: https://www.kf2.pl/sesje-fabularne/sesja/22508/1

Źródło grafiki: https://www.deviantart.com/tituslunter/gallery/

Autor grafiki: TitusLunter