Schirliger - Dla dobra miasta.

Przeglądano 167 razy

wiesc2

Ratusz Laoden, księstwo Schirliger, wieczór 20 Kahala 4370 roku.

Zgromadziła się tu śmietanka towarzyska – niemal dosłownie. Znamienite schirligerskie rody zjechały ciekawe świata, a świat zjechał do Schirliger, choć w nie tak wielkiej ilości, jak można by sądzić. Księżna Schirliger Yngvild D`Paole zorganizowała bowiem wieczór, w czasie którego nie tylko spędzono wspólnie czas, ale i podkreślono przyjaźń oraz więzy sympatii i szacunku między pewnymi personami, rodami, a także krajami. Dodatkowo też zorganizowano akcję charytatywną, której celem była ogólnie nazwana „pomoc Laoden” – a dokładniej rzecz biorąc, zbiórka na pewną starą kamienicę w dzielnicy zwanej Starym Miastem. W niej miała powstać prężnie działająca świetlica dla dzieci, w której uczono by je pisać, czytać, leczono by, a także rozwijano ich talenty, pozwalające uczciwie zarabiać na życie. Miasto powoli, ale nieustannie odbudowywane, odzyskiwało swój dawny blask i miejsce, jednak kwestia zapewnienia dzieciom i młodzieży warunków do rozwoju pozostawała paląca sprawą w Laoden. Dlatego też postanowiono zebrane środki przeznaczyć na miejsce umożliwiające rozwój osobisty – tu miały być wyłuskiwane talenty rzemieślnicze, tu mieli okazję poznać litery i cyfry przyszli mędrcy tego miasta i świata. To był dobry, szczytny cel.

Zapewne to dlatego na balu pojawiła się między innymi księżna Tenshavar, Sarmina von Kellam – prywatnie przyjaciółka schirligerskiej księżnej, wraz z kuzynem, a jednocześnie, jak w międzyczasie się okazało, narzeczonym Gwiaździstej Księżnej, Letharem von Kellam. Pojawił się ród D`Paole pod przewodnictwem Quala, czującym dumę z wyboru ich członkini na taką pozycję. Opanowana pani Moran wraz z mężem, kolorowo-baśniowa Syringa oraz duża reprezentacja elfów ze Związku Republik Kupieckich pod przewodnictwem kapitana Faelivnira Aearona wraz z jego panią, Vejne Thurinel. Pojawił się również niejaki Bern Meyer, znana ostwaldzka osobistość. Jednym słowem – zjawiło się trochę person, które na arenie międzynarodowej były znane, a których obecność uświetniała wydarzenie. Poza poczęstunkiem, składającym się z miejscowych specjałów – w tym serów i wina oraz kahvi, pochodzącej z pierwszych plantacji w Schirliger, odbyły się tańce oraz główne wydarzenie – licytacja, zarówno najprostszych, ręcznie wykonanych zabawek i chust, pięknych obrazów pędzla Amitiel D`Paole, jak i eleganckiej biżuterii. Aukcja, wzbudzająca wiele emocji, okazała się wydarzeniem wieczoru i to o niej mówiono później długo i chętnie. Omawiana była zwłaszcza bardzo gorąca licytacja subtelnego wisiorka z motylem. Krócej, ale o wiele bardziej poważnym tonem, rozmawiano o sojuszu, jaki zawiązało księstwo Schirliger, reprezentowane przez księżną D`Paole, ze Związkiem Republik Kupieckich, na mocy którego, handel i wymiana towaru miała przebiegać sprawnie i szybko, a miejscowi kupcy zdobyli okazję nabywania po nader atrakcyjnych cenach artykułów zwykle kosztownych. Podobnie działało to w drugą stronę – wina, wyroby z owczego runa i cenne barwniki do tkanin dla handlarzy z ZRK sprzedawane były po atrakcyjniejszych cenach. Ostatnią, wcale nie szeptem, ale często powtarzaną plotką, był fakt, jakoby księżna otrzymała prezent od irdyjskiej radnej, Bijel Moran i była nim klacz ze szczerego złota. Koń ten, jako perła w laodeńskich stajniach, zostanie chwilowo we władaniu majątku księstwa. Co dalej z nim się stanie? Tego nie wiedział nikt. Jedna z najczęściej powtarzanych plotek mówiła o rozgniewaniu – Ayael Barbatras przez Błazenkę Tinúviel i jej piosenkę. I jeśli sam gniew Inkwizytorki nie był sam w sobie niczym złym, tak piosenka okrążyła księstwo lotem błyskawicy… podobnie, jak i reszta plotek!

Prawdą jednak było to, że zawiązały się sojusze i sympatie, a tak Laoden, jak i całe Schirliger przekonało się, że nie taki elf straszny, jak go malują, na świecie wciąż istnieje dobro i udzielane jest wsparcie dla potrzebujących.

Prowadzący: Yngvild D’Paole
Autor wieści: Yngvild D’Paole
Link do sesji: https://www.kf2.pl/sesje-fabularne/sesja/23027/1
Źródło grafiki: https://pl.pinterest.com/pin/342132902928432850/
Autor grafiki: Ruth Sanderson