[NP] Straszny bal

Przeglądano 313 razy

straszny bal2

Dnia 28 Kahala w karczmie "Naderwany Pik" w Małej Vanthii znanej głównie z ekskluzywnych gości, głównie szlachty i arystokracji, miał miejsce niezwykły "Straszny bal".

Goście mieli do wyboru ubiór elegancki lub przebrać się w kostium. Duża ilość gości wybrała tę drugą opcję. Być może zachęcił ich do tego konkurs na najlepsze przebranie, który miał się odbyć tego wieczoru. Nagrodą był ogromny tort i upominkowa złota karta Pik.

Zwycięzców konkursu było aż dwoje: Koire'tar oraz niejaka Neyrin, a nagroda przypadła obojgu po połowie.

 

Podczas samego Balu odbyło się również kilka niezwykłych i nieprzewidzianych zdarzeń. Nastąpił konflikt między kilkoma gośćmi, który przerodził się w krótką walkę, rozgromioną ostatecznie między innymi przez Ajaxa – ochroniarza Pika. Zwycięsko z tego starcia wyszli Herdes Felix, Vaxio, Resh i Cläd.

 

Dodatkową "atrakcją", która doprowadziła od omdlenia właściciela przybytku, Fergiusza Mortusa, było pojawienie się niemal na początku wieczoru ducha: najpierw objawiającego się jako przypadkowe podmuchy chłodnego powietrza i wycie, później niczym kolorowa poświata. Duch zagroził zabraniem ze sobą duszy osoby, która w głosowaniu podczas konkursu otrzyma najmniej głosów. Duchowi wyraźnie musiał spodobać się niecodzienny wystrój Pika, dyniowe lampiony, bordowe obrusy i eleganckie, w nieco mrocznych klimatach utrzymane, odzienia personelu karczmy. Z wyjątkiem Ajaxa, który tego wieczoru ograniczył się do wyjątkowo twarzowej, chociaż podobno niewygodnej muszki.

 

Karczmę i Fergiusza uratowała piękna Syringa, która w swym niezwykłym kostiumie obiecała odesłać Ducha tam gdzie jego miejsce. Dzięki kobiecie personel, Fergiusz i reszta gości mogli pozostałą część wieczoru spędzić spokojnie.Karczmarz prowadzący: Sehanah [5336]

Autor wieści: Sehanah [5336]

Przykładowa strona z karczmy: https://www.kf2.pl/karczma/archiwum/224

Grafika: https://img4.goodfon.com/original/1920x1080/0/c4/andrew-krivulya-inn-art-3-d-taverna.jpg

Autorzy grafiki: Alina Faleeva i Andrew Krivulya