[KE] Król królów - Cesarstwo

Przeglądano 573 razy

Powiązane informacje: Urr i południa Fallathanu.

cesarstwo

Cesarz kiedy dowiedział się, że spora część jego armii zginęła w Urrthorror nie mógł przez dłuższy czas dojść do siebie. To nie tak miało wyglądać, przecież nie może triumfować na Cmentarzysku. Kompletnie stracił zainteresowanie Twierdzą, nie mógł tego co się stało przedstawić jak zwycięstwa, jak zemsty za Mekasato. Cesarstwo w całym wydarzeniu ucierpiało o wiele bardziej. Po dwóch dniach rozmyślań zdecydował co z tym zrobić. Wysłał do von Nelsonsa informację, że upoważnia go do pertraktacji w jego imieniu z przedstawicielem Urr. Wytyczne jakie otrzymał admirał były dość precyzyjne, doprowadzić do sytuacji, w której Urr pracuje dla Cesarstwa w jakiś sposób, jakoś przyczynia się do zapewnienia poddanym Cesarza jakichś dóbr. To nie było łatwe zadanie ponieważ mieszkańcy Urr nie parali się niczym więcej niż rozbój i walka ale von Nelsons był człowiekiem doświadczonym, doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że w Cesarstwie brakowało jednej rzeczy, a mianowicie niewolników ale też miejsca, w które mogliby wysyłać swoich więźniów. To mogło się udać, o ile orkowie nie będą postrzegać Cesarza jako kogoś kto doprowadził do zniszczenia połowy wyspy. Dlatego też wysłał pospiesznie magów do zbadania Cmentarzyska Przodków i zebrania jak największej ilości informacji o całym zdarzeniu.

Cesarz nie próżnował w tym czasie. Przyjął na audiencji króla Irimgardu, Tynstara, który przybył niedawno do Segenvill. Młody Cesarz pierwszy raz widział władcę południowego państwa, a także Suli. Tynstar od razu przeszedł do rzeczy, nakreślił sytuację jaka panuje w Irr i wskazał potrzebę ochrony przed zagrożeniem jakim była Armia Cienia. Ze względu na stare przymierze zażądał od Cesarza interwencji i pomocy (Rzut 3.2). Cesarz się z nim zgodził. Wezwał generała von Napplitza aby czym prędzej zmobilizował armię do wymarszu. 

Jednocześnie w Cesarstwie ogłoszono dodatkowy nabór do uszczuplonej armii. Cesarz zaś zlecił lokalnym władzom ościennym Ostwaldu zbadać sprawę Pradawnego Ostwaldu. Wysłał też posłów do Ostwaldu aby w końcu uporządkować kwestię autonomii tego regionu. Wysłał także posłów do Króla spod góry aby dowiedzieć się jaki jest jego stosunek do pomocy w walce z Armią Cienia. Jeszcze do Cesarza nie doszły informacje z południa, o ataku Daakarów. 

Na koniec Cesarz postanowił rozwiązać napiętą sytuację z Romen-dorem. Wysłał tam także posła, który miał wybadać czy kraj ten gotuje się do wojny czy jego cele są pokojowe. 

Sytuacja w kraju stabilizowała się ale młody Cesarz wiedział, że stare rany mogą na powrót się otworzyć dlatego zaczął myśleć o Cesarstwie jako o projekcie federacyjnym bardziej niż scentralizowanym państwie. Jeszcze podczas nauki na uniwersytecie czytał, że kiedyś na Cesarstwo składało się kilka państw: Vanthia, Irimgard, Careogród i czasem Amarth. Ta idea odżyła w umyśle młodego władcy. Ale oczywiście nic sam nie mógł zrobić, postanowił wykorzystać do zbadania możliwości Ordo Novi. Zebrał więc członków tego stowarzyszenia w Segenvill aby omówić tę kwestię.

// Wątek Cesarstwa "Dziwna wojna" zostaje zamknięty. Od teraz wszelkie wydarzenia dotyczące Cesarstwa trafiają do tego wątku. Jeszcze przejrzę ogłoszenia ze starego wątku ale raczej możecie je uznać za wiarygodne.