Nowy rok w KF

Przeglądano 2128 razy

delicate-arch-night-stars-landscape2

W KF nigdy jakoś specjalnie nie obchodziliśmy świąt, jest to swego rodzaju tradycją. Niemniej nowy rok w tym roku będzie wyjątkowy ponieważ w nowym roku wprowadzimy nową wersję gry. Czego możecie się po tym spodziewać? Zmian będzie wiele, przede wszystkim przenosiny na nową wersję nie będą bezstratne. Oznacza to, że takie rzeczy jak:

1. Poziom postaci
2. Złoto postaci/organizacji/rodu
3. Przedmioty  postaci (prócz przedmiotów fabularnych/eventowych)
4. Majątek postaci (wszystko prócz lokacji fabularnych wykupionych w starym systemie)
5. Oś czasu postaci
6. Prywatne wiadomości
7. Rankingi
8. Sesje fabularne i karczma
9. Osiągnięcia (z wyjątkami)
10. Forum

Nie zostaną przeniesione do nowej wersji. Niestety nowa wersja nie będzie wstecznie kompatybilna ze starą wersją gry dlatego przeniesienie starych elementów nie wchodzi w grę. Ale... stara wersja gry nie zostanie usunięta. Będziecie mogli się do niej ciągle zalogować, zachowamy ją jako archiwum. Acz wszystkie jej aktywne opcje zostaną wyłączone i nie będzie można już tutaj grać.
Istnieje szansa, że stworzymy importer, który pozwoli zaimportować stare sesje do nowego systemu ale póki co to nie jest nasz priorytet. 

Czy jest sens nadal rozwijać postać mechanicznie, nabijać poziomy? Tak! Jeszcze przed startem nowej wersji gry stworzony zostanie ranking ostateczny, który wyceni wasz wkład w rozwój postaci, co w nowej wersji gry zostanie nagrodzone kontami premium oraz wyjątkowymi osiągnięciami. 

Co zostanie przeniesione do nowej wersji?

1. Konta graczy z zachowaniem ID
2. Wykupione Magiczne Monety oraz czas konta premium
3. Rody
4. Organizacje

Profile fabularne będziecie musieli przenieść samodzielnie ponieważ w  nowej wersji zmienia się edytor profilu i niestety nie będzie on kompatybilny ze starym edytorem. Moim zdaniem jest bardziej intuicyjny ale posiada też pewne ograniczenia, które postaramy się rozwiązać w inny sposób. Myślę, że profile fabularne będą posiadały więcej opcji konfiguracyjnych pozwalających ustawić tło, kolor itp. Dzięki czemu będziecie mogli je łatwo upiększyć.

Jeśli macie jakieś uwagi bądź propozycje co powinno zostać przeniesiona a co nie to dajcie znać na priw do ID 1. 

Myślę, że największą zaletą nowego systemu jest jego przyjazność dla urządzeń mobilnych dzięki czemu komfort gry na małych ekranach powinien być znacznie lepszy.

Kiedy można się spodziewać nowej wersji gry?

Planujemy ją wydać gdzieś w pierwszym kwartale nowego roku. Dokładnie nie jestem w stanie jeszcze powiedzieć kiedy, w styczniu powinny się pojawić bardziej dokładne informacje. W każdym razie liczymy mocno na waszą pomoc w zakresie opisów fabularnych, pomysłów, rad czy krytyki poszczególnych rozwiązań.

Co zmieni się w fabule?

Bardzo wiele. Wprowadzona zostanie nowa kosmologia, która będzie nadawała pędu całemu uniwersowi, nie będzie tylko dodatkiem do fabuły, który gdzieś tam będzie kurzył się na półce. Zmienią się zasady magii, przedmiotów a także rozwoju postaci. Świat zmieni się w bardziej niebezpieczne miejsce, w którym nie będzie już silnych i stabilnych państw. Chaos, który udało wam się wyzwolić w KE mocno wpłynie na relacje wewnątrz największym państw, sytuacja się zagęści. Wprowadzimy też instytucję państw miast, które będą działały na trochę innych zasadach niż normalne kraje. Wszędzie będzie coś do zrobienia, zdobycia, zniszczenia lub obrony. Wasze postacie będą mogły się w końcu zaangażować w walkę o dominację nad światem, lub o powstrzymanie dominacji innych. Na pierwszy plan wysuną się wasze dążenia i fabularne potrzeby. Wtf? Co to znaczy? Przede wszystkim będziecie sami prowadzić sobie sesje, które oceniał będzie algorytm. Będziecie też organizować kampanie lub grać w kampaniach przygotowywanych przez innych, które będą znacznie wpływały na rozwój świata lub zmianę innego typu. Wasze mechaniczne możliwości w rodach czy organizacjach będą się też przekładać na fabularne możliwości wpływania na politykę czy gospodarkę państwa. Będzie to elemet wyjątkowy na skalę TGFów. 

Przez te 14 lat zebraliśmy masę doświadczeń związanych z prowadzeniem gry i graniem w grę. Mamy zamiar je wykorzystać by pełna wersja gry była jak najlepsza. Wiele rzeczy będzie innowacyjnych i mocno liczymy na wasz feedback oraz pomoc w ich dopracowaniu by w pełni spełniały wasze oczekiwania. 

Na koniec chciałbym wraz z całą ekipą KF życzyć wam szczęśliwego nowego roku. Oby był on pomyślny dla was, byście znaleźli w nim masę inspiracji, pomysłów fabularnych oraz czasu by je realizować. A także byście znaleźli czas na KF ;)

Pozdrawiamy
Adminy&Devteam