[FG Marvill-D`Paole] Jasność Księżyca, Siła Gryfa

Przeglądano 424 razy

lampiony

1 Nathmela 4369 roku, Cesarstwo Vanthijskie, Qerrdyn

Ten rok zaczął się pozytywnie i radośnie. Czasem ślubów, gdzie nad śmiercią i wojną przewagę zdobyła miłość. Pierwsze półrocze zapowiadało się całkiem dobrze. Wpierw ślubnym węzłem połączona została siostra Roveny, Astenna. Ślub jej z Qualem D'Paole był całkiem udany. Tak się złożyło, że wykorzystując spokojne dni zaplanowano kolejny ślub - wyjątkowy, bo podwójny.

Teraz przyszła bowiem kolej na Rovenę von Marvill i Calino D'Paole. Byli parą z bardzo długim stażem narzeczeńskim, jednak nie stanowiło to dla nich problemu - po prostu wcześniej nie zaistniały sprzyjające okoliczności do zawarcia ślubu. W życiu obu rodzin wynikły różne smutne sytuacje, które uniemożliwiły przygotowanie wesela i radosnej zabawy. Pogrzeb i ślub to dwa różne światy, bardzo od siebie odległe. Połączenie człowieka i półelfa, gdzie jest różne postrzeganie życia wymagało także dotarcia się, wzajemnego zrozumienia różnic kulturowych. Calino zrozumiał także, jak ważny jest czas dla Roveny i że wiecznie nie będzie młoda.

Teraz, ta sytuacja minęła i można było przygotować się na radosne święto, które zaplanowano na Nathmel. Tego samego dnia węzłem małżeńskim połączeni mieli zostać Amitiel D`Paole i Melwath Ilras. Para, która zaskoczyła gości chęcią złączenia się na całe życie oznajmioną na weselu Astenny i Quala, także i po raz drugi wykazała się nieszablonową pomysłowością - proponując, by połączyć obydwie ceremonie w jedną.

Ten dzień miał więc rozbrzmieć radością podwójną - dwie pary bowiem, przysięgać sobie miały wzajemną miłość w obliczu zgromadzonych gości. Nathmel – miesiąc wybrany na ceremonię - kojarzył się z ciepłem, kwiatami, budzącą się do życia przyrodą... I dlatego na miejsce ślubu wybrano ogrody, bardzo bliskie Rovenie i Calino, a także Amitiel i Melwathowi. Rovena i Calino, złożyli przysięgę w obecności Kapłana na wspaniałej łodzi, która była przycumowana przy brzegu. Amitiel i Melwath, ślubowali wobec siebie i gości na ozdobnym podwyższeniu, które przygotowano dla nich nad brzegiem stawu. Po założeniu obrączek i wypiciu z jednego kielicha, obydwie pary przyjmowały życzenia szczęścia i pomyślności od obecnych gości.

Nie obeszło się bez drobnych incydentów, jak to, że na terenie posiadłości pojawił się mały Ork. Został on wyproszony przez Iteana. Drugim przypadkiem było nagłe omdlenie Nathiss. Na szczęście Valerius zajął się czarodziejką i otoczył opieką. Omdlenie okazało się skutkiem przemęczenia pracą czarodziejki, czego Rovena dowiedziała się z listu od Valeriusa. Kolejnym incydentem było pojawienie się przed bramą posiadłości tłumu pijaków i obdartusów, którzy przybyli wraz z jednym z gości wesela. Nie zostali jednak wpuszczeni przez strażników Dworu Ciem pod dowództwem krasnoluda Lífvörðura, z powodu braku zaproszenia oraz bezpieczeństwa i dostojeństwa uroczystości, jaka odbywała się tamtego dnia. Jednak nawet te drobne – nieprzewidziane i niekoniecznie zbyt miłe – niespodzianki, nie wpłynęły zbytnio na dobry nastrój uczestniczących w weselu.

Nie brakowało również dobrego jadła i trunków. Dla gości zorganizowano łódkową zabawę, w której można było wygrać kilka upominków. Do tańca przygrywała grupa muzyków, którzy swym śpiewem i tańcem zachęcali do wspólnej zabawy. Na sam koniec przyjęcia, zorganizowano puszczanie kwietnych lampionów na wodzie. Zabawa trwała do białego rana, a każdy z gości otrzymał kosz wypełniony smakołykami, a także podziękowaniami od obu par za przybycie na przyjęcie.

MG nadzorujący: Nathiss Kedesmo [8975]
Prowadzący sesję: Rovena von Marvill [1697], Calino D`Paole [2650], Melwath Ilras D`Paole [2227], Niellä D`Paole [3248]
Autor wieści: Rovena von Marvill [1697]
Link do sesji: [FG Marvill-D`Paole] Jasność Księżyca, Siła Gryfa
Link do grafiki: Mariage.com