[FG]Wywyższenie nad jeziorem

Przeglądano 305 razy

aniol

7 Festyara 4369 roku, Amarth, okolice Srebrnego Jeziora

Wszystko zaczęło się od przepowiedni, której doświadczył Pan Magii Zafkiel. Wykonując swoje codzienne obowiązki, w pewnym momencie poczuł uścisk w głowie. Otworzył bariery umysłu na znajomy głos. Czuł obecność Matki. Słyszał słowa w głowie, które uaktywniły się, gdy używał mocy Enochjan. Słowa, które musiał powtórzyć na głos. Przemówił odmienionym głosem, w enochjańskim. Nie on jednak przemawiał, a ta która go stworzyła.

- OSTATNIE PIECZĘCIE ŁAMANE SĄ ZŁĄ WOLĄ ZAŚLEPIONYCH GŁUPCÓW. WOJOWNIK STAWI OPÓR, NIE PRZEKONA JEDNAK POSTRONNYCH, BY STANĘLI PO JEGO STRONIE, BOWIEM NIE JĘZYKIEM, A MIECZEM WŁADAĆ POTRAFI. DO CZWÓRKI DOŁĄCZYĆ MUSI PIĄTY, KTÓRY AMBASADOREM BĘDZIE. PRZYWITAJCIE GO GODNIE. JEŚLI SŁÓW JEGO NIE ZROZUMIECIE, STAĆ BĘDZIECIE PRZECIWKO NAM W WIELKIEJ WOJNIE.

Miesiąc później wszystkie archanioły zebrały się w Zamku Siedmiu Mieczy. Po burzliwej dyskusji uznano wizję za prawdziwą. Wydano zgodę na ascendencję archanielską. Przygotowania ruszyły pełną parą.

7 Festyara 4369 roku wymagana ilość pięciuset świadków zebrała się w Amarth, nad Srebrnym Jeziorem. Anioły, ludzie i inne rasy uczestniczyć mieli w ceremonii ascendencji Raduriela. Anioł ten, udowadniając swoją silną wiarę i oddanie Matce, sięgnąć chciał po zaszczyty i obowiązki związane z piastowaniem powołania archanielskiego. Sonia Estien, adiutant Archanioła Mikaela i najwyższy kapłan połowy, odpowiedzialna była za przeprowadzenie ceremonii. Archanioły wydały swą zgodę na przeprowadzenie ascendencji i rytuał rozpoczął się. Pogrążona w głębokiej modlitwie Soria wywoływała Matkę żarliwie. Archaniołowie Avadoni, Mikael, Zafkiel i Kam`ael złożyli na berle atrybuty swej archanielskiej władzy, przechodząc tym samym do kolejnego etapu rytuału w którym to Raduriel powinien otrzymać swój atrybut archanielski. Spodziewany efekt jednak nie nastąpił. Zgromadzone Anioły straciły koncentrację, nie mogąc kontynuować modlitwy. Chaos i zwątpienie dały o sobie znać, kiedy chłopka z pobliskiej wsi i Anielica służebna skoczyły sobie do gardeł, ujawniając tym samym niepokoje leżące pomiędzy rasami. Raduriel jednak pogodził je sprawnie, dając świadectwo swej wiary i przydatności dla misji Aniołów. Jasne światło wystrzeliło z berła trzymanego przez Sorię i trafiło w Raduriela. Cierpiał mocno, kiedy jego ciało przechodziło transformację. Kiedy wszystko przycichło, Raduriel nie wyglądał jak dawniej. Matka obdarowała go niezwykłą urodą, aby ta pomagała mu w codziennych obowiązkach związanych z piastowaniem funkcji archanielskiej.

Od dzisiaj Raduriel, dzierżący berło, został Słowem Królestwa - najwyższym dyplomatą rasy anielskiej.


Mistrz gry: Chingkim Quan [8930]
Autor wieści: Mikael [3]
Link do sesji: [FG]Wywyższenie nad jeziorem
Autor grafiki: Nieznany -  link do strony z grafiką