[FG-RD] Dwugłowe cielęta

Przeglądano 327 razy

31 Asvarba 4369, Romen-Dor, wieś Szare Domy

Wieści o dziwnej chorobie bądź zarazie, jak mawiali mieszkańcy Szarych Domów i okolicznych wsi, rozeszły się niczym ogień na suchej trawie. Plotki i pogłoski mówiły o przypadkach dziwnych, niespotykanych dotąd przypadłości, chorób i deformacji, które miały dotykać tak zwierzęta gospodarskie jak i niektórych ludzi. W okolicznych miejscowościach szczególnie duże poruszenie wywołała wieść o dziewczynce, która padła ofiarą tej okrutnej choroby. A może klątwy? Opętania? Niektórzy mówili, że dziewczynka po prostu zachorowała, a krew zaczęła wyciekać z jej ust, oczu jak i uszu. Niektórzy mówili o opętaniu jej przez złe duchy. Plotki wspominały też o grupie przybyszy, którzy ruszyli, by zbadać powód tak nietypowej choroby, bądź przypadłości toczącej mieszkańców wsi. Tak tych ludzkich jak czworonożnych.

Mawia się, iż coś znaleźli, ślady prowadzące do lasu, czyżby ktoś inny był w to zamieszany? Mieszkańcy lękliwie, ale z dużą nadzieją odpowiadali na pytania przybyszy, którzy deklarowali chęć rozwikłania zagadki.

A może to powrót Błękitnej Zarazy? To by wyjaśniało, dlaczego wśród przybyłych na ratunek znalazły się również Laefar.

Mieszkańcy okolicznych wiosek postanowili nie ryzykować, organizując nieduże grupy patrolujące ich domy, by nikt nieproszony nie przybył do ich wsi.

Czarne chmury zbierały się nad mieściną, w której odważni podróżnicy podjęli się zbadania przyczyny choroby, bądź winowajcy, jeśli takowy jest.

Badania, obserwacje, rozmowy trwały. I trwały... Sołtys Szarych Domów rwał sobie resztkę włosów z głowy w obawie o losy jego miasteczka. Bo rozwiązanie zagadki nie przybliżyło się dotąd ani o krok.

Na wszystkich padł blady strach.  


MG prowadzący: Jian-Lin Shou [30]
Autor wieści:  Limanniel Tallaane Harravel [23]
Autor grafiki: Marco Gorlei
Link do sesji: [DG-RD] Dwugłowie cielęta