Kto da więcej!?

Przeglądano 341 razy

mekasato


Pierwszego dnia miesiąca Rasbery roku 4369 mieszkańcy nadal zrujnowanych części Mekasato mogli zobaczyć na dawnym placu targowym tłum osób przybywających do uszkodzonej i nieczynnej od czasu najazdu karczmy. Przybywali przedstawiciele zarówno szlachty, jak i innych klas społecznych. Przybywali ludzie, przybywały elfy, pojawiły się nawet rasy łuskowate. Kilka dni wcześniej wśród miejscowych pojawiła się plotka, według której miejsce to zostało wykupione przez niejakiego Rhazora, szlachcica z rodu von Plauen. Plotka, którą szybko potwierdził wzmożony ruch zarówno na placu, jak i w karczmie, które dokładnie wysprzątano i przygotowano na przyjazd gości.


Ci, którzy się tu pojawili, przybyli zaproszeni na dość ciekawą licytację. Akcję dobroczynną, w której damy mogli licytować miły wieczór z przedstawionymi wcześniej mężczyznami a pieniądze z licytacji miały zostać wydane na odbudowę i ożywienie tych miejsc. "Nagrody" były trzy. Trzech przystojnych, eleganckich mężczyzn. Pierwszym licytowanym był Larras Sansygir, którego "wygrała" Astenna z rodu Marvill. Drugą nagrodą był Asil z rodu Thynne, którego w swoje łapki dostała tajemnicza Iris Drak`Norr. I wreszcie trzecią zwyciężczynią okazała się Minersi, która tak pragnęła wspomóc odbudowę, że aż przelicytowała sama siebie i wygrała Valeriusa z rodu D’Vadásh-Nísvori. Całość uświetniły pokaz magiczny ostatniego z licytowanych, jak i też przepiękny śpiew Adelajdy Sathza Niwe. Okoliczni mieszkańcy, organizator, jak i kupcy, oraz podróżnicy, dla których odbudowa tego miejsca wiele znaczy, długo będą z wdzięcznością wspominać te wszystkie osoby, jak i też tych, którzy brali udział w tej dobroczynnej akcji. Wśród plotek, które po wszystkim się rozeszły, była także ta, według której datki złożyły także dwie przepiękne panie; Mavanell Leviaquet i Rovena z rodu Marvill.

Już następnego dnia wszyscy zainteresowani mogli nacieszyć swoje oczy widokiem zwożonych materiałów potrzebnych do remontu, jak i przybyciem pierwszej partii robotników. Rozpoczęto naprawy.


MG nadzorujący: Nathiss Kedesmo [8975] , Chingkim Quan [8930]
Autor wieści: Rhazor [9999]
Link do sesji: Kto da więcej?! 
Autor grafiki: Maxime Delcambre